وام مضاربه

وام مضاربه

وام مضاربه، یکی از عقود معین قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران است که به موجب آن تسهیلات لازم در اختیار اشخاص (حقیقی – حقوقی) که در امر تجارت و بازرگانی اشتغال دارند قرار می‌گیرد. بانک یا مؤسسه مالی اعتباری موظف است قبل از اقدام به انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات وام به متقاضی، عملیات موضوع مضاربه را در حد نیاز بررسی و اطمینان حاصل کند که اصل سرمایه و سود مورد انتظار در طول مدت وام مضاربه قابل برگشت باشد. عقد مضاربه در تعریف به قراردادی اطلاق می‌شود که به موجب آن یکی از طرفین (مالک یا همان بانک) عهده دار تأمین سرمایه (نقدی) می‌گردد، با قید اینکه طرف دیگر (عامل یا همان متقاضی دریافت وام) با آن تجارت کرده و در سود حاصله، هر دو طرف شریک باشند. بانک بعنوان مالک، سرمایه نقدی را در اختیار عامل اعم از شخص حقیقی یا حقوقی قرار می‌دهد. این سرمایه می‌تواند بصورت یکجا و یا برحسب نیاز بتدریج در اختیار استفاده کننده از تسهیلات قرار گیرد. وام مضاربه بر اساس اعتبار مشتری تا سقف ۷۰ درصد ارزش کارشناسی ملک مسکونی، ۶۰ درصد ملک اداری، ۵۰ درصد ملک تجاری پرداخت می گردد. در مواردی که متقاضی مشتری خوب اعتباری بانک باشد، بنا به تأیید کمیته اعتباری بانک تسهیلات وام مضاربه تا مبلغ یک میلیارد تومان در قبال سفته با ضمانت ضامن پرداخت می شود. لازم به ذکر است در تسهیلات مضاربه اصل و سود وام در انتهای قرارداد نباید از ۸۰ درصد ارزش کارشناسی وثایق متقاضی بیشتر باشد. بانک مبلغ وام مضاربه را به حساب متقاضی در همان شعبه وام دهنده واریز می نماید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل و با پرداخت مبلغ 10 هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد، سپس بعد از مطالعه فایل و اطلاع از نحوه اخذ تسهیلات فوق، در کوتاهترین زمان از فرم صفحه نخست درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

نظر شمانظرات شما

۸۰ thoughts on “وام مضاربه”

 1. سلام …
  میخاستم بدونم به وام روی سند خونه چی میگن اسم وامش چیه؟ وچطوری میشه این وام رو در کوتاه ترین زمان گرفت. شرکت شما این وام رو میتونه برای ما بگیره؟

  1. با سلام
   کاربر گرامی
   شرکت ما ارائه دهنده خدمات مشاوره میباشد ما کمکتون طبق شرایط و مدارکی که شما دارید در کوتاه ترین مدت وامتون رو از بانک بگیرید.
   چه مبلغ وام میخواید؟
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان هونام تماس بگیرید.88507275-88507276

  1. با سلام
   کاربر گرامی
   هونام ارائه دهنده خدمات مشاوره میباشد. هونام به شما کمک میکنه طبق شرایط و مدارکی که شما دارید وامتون را در کوتاه ترین مدت از بانک بکیرید.

  1. با سلام
   بانک مهر اقتصاد در تازه ترین طرح تسهیلاتی عیدانه خود اقدام به اجرای طرح تسهیلاتی خود با نام طرح ارمغان مهر ۲ نموده است.پرداخت وام ۵۰۰ میلیون تومانی بانک مهر اقتصاد (طرح ارمغان مهر) از نظر مبلغ پرداختی تسهیلات جذابیت های خاصی دارد.در این مطلب جزئیات بیشتری از این طرح ارائه می گردد
   نام طرح:ارمغان مهر۲
   حداقل مبلغ سپرده گذاری: ۵ میلیون تومان
   حداکثر مهلت افتتاح حساب در این طرح: پایان اسفند ۱۳۹۵
   حداقل مبلغ تسهیلات:۱۰ میلیون تومان
   حداکثر مبلغ تسهیلات:۵۰۰ میلیون
   بازپرداخت اقساط به ازای هر ماه سپرده گذاری:۱۰ ماه باز پرداخت به ازای هر ماه سپرده گذاری
   حداقل دوره انتظار:۳ ماه می باشد
   نرخ سود تسهیلات:۱۸ درصد
   بازپرداخت اقساط : حداقل ۳۰ ماه و حداکثر ۶۰ ماه می باشد
   مثال۱:شما در صورتی که مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مدت ۶ ماه در این طرح سپرده گذاری نمایید مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت ۶۰ ماهه به شما تعلق می گیرد.
   مثال ۲ :شما در صورتی که ۱۰۰ میلیون ریال به مدت ۶ ماه در این طرح سپرده گذاری کنید می توانید مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وام با بازپرداخت ۳۰ ماهه و نرخ سود ۱۸ درصد سالیانه دریافت نمایید.
   موفق باشید.

  1. با سلام
   بازپرداخت وام از 3 تا 12 ماه و سودش هم نرخ مصوب شوارای پول و اعتباره که در حال حاضر 18 درصد می باشد.
   موفق باشید.

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم بپرسم چجوری باید برای دریافت این وام اقدام کرد؟ من میخوام باهاتون تماس بگیرم چون نیازه چند مورد رو ابتدا ازتون بپرسم

  1. با سلام
   کاربر گرامی شما می توانید از صفحه نخست سایت ایران وام از طریق فرم درخواست وام اطلاعات خود را ارسال تا پاسخ شما را کارشناسان ایران وام در کوتاهترین زمان بدهند.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *